Барселона започна с класически успех защита на шампионската титла в Примера Дивисион. Каталунците победиха като гост Расинг Сантандер с 3:0 в мача от 1-ия кръг на Ла Лига.

Третото попадение за отбора, воден от Пеп Гуардиола, пък бе дело на новото попълнение Давид Вия. Така бившият нападател на Валенсия вкара първото си попадение в официален мач с екипа на Барселона.

Обичайният заподозрян за каталунците – Лионел Меси, откри резултата с гол от съблекалнята. В 3-та минута аржентинецът вкара за 1:0, като асистенция записа Андер Иниеста.

Именно испанският национал удвои преднината за гостите в 33-та минута, когато вкара за 2:0. Само два минути по-късно домакините изпуснаха възможността да намалят преднината на Барселона. Мохамед Чите обаче не успя да вкара от дузпа.

В средата на второто полувреме Давид Вия оформи класическия резултат. В 62-та минута той засече с глава центриране на Дани Алвеш, за да вкара за 3:0.