Отборът на Еспаньол направи хикс 1:1 с втородивизионния Алкоркон в първия двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Испания. Домакините дори поведоха с 1:0 в 51-ата минута чрез Алваро Хименес, но Хосе Антонио Рейес спаси Еспаньол от по-голяма издънка, изравнявайки за 1:1 в 84-ата минута.

В друг мач от 1/16-финалите Ейбар победи като гост Спортинг Хихон с 2:1. Гостите поведоха още във втората минута чрез Бебе, а в 62-ата Борха Вигера изравни за Хихон. Минута преди края на редовното време Рубен Пеня донесе успеха на Ейбар с попадение за 2:1.

Също в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Копа дел Рей в Испания Реал Бетис надви Депортиво Ла Коруня с 1:0. За успеха на домакините се разписа Арналдо Санабрия в 19-ата минута.