Червен картон при резултат 2:2 помогна на Малага да надвие гостуващия Хихон с 3:2 в мач от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мачът бе същинска гоненица в резултата, като ту едните, ту другите се радваха, но накрая андалусийците спечелиха.

Хихон откри чрез Борха Вигера в 13-ата минута, но в добавеното време на първото полувреме Малага изравни, благодарение на Пабло Форналс.

Хърватинът Дуйе Чоп изведе гостите напред в резултата в 49-ата минута, но пак се стигна до изравняване – 2:2 в 65-ата с гола на Сандро Рамирес.

Тогава бе показан вторият жълт и съответно червен картон на Лийо Кастеяно от Хихон и това даде предимство на домакините.

Те се възползваха от него и стигнаха до победата с 3:2 с гола на Микаел Сантос в 78-ата минута.

Малага е девети с 15 точки, а Хихон е предпоследен с 9 точки.