Скромният Ейбар съсипа от бой гостуващия му Севиля, като победи с 5:1 в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. След този разгром баският тим се доближи само на една  точка и едно място зад андалусийците, които са шести с 33 пункта.

Ейбар грабна своя гост още от първата минута, когато отбеляза първия си гол. Вкара го Гарсия Кике с помощта на страничния стълб.

Ейбар - Севиля

източник: БГНЕС

В 17-ата минута Фабиан Ореяна стреля от движения и вкара красиво за 2:0 в полза на Ейбар.

В 21-ата минута Пабло Сарабия върна за кратко надеждата на севилци, намалявайки на 1:2 . Попадението падна от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Дани Гарсия.

В 32-ата минута Ейбар си върна двата гола преднина, след като Иван Рамис отбеляза с глава след корнер за 3:1.

В 61-ата минута Фабиан Ореяна се възползва от грешка на севилската защита, за да покачи на 4:1.

Анаиц Арбия довърши опонента с последния гол в мача, реализиран в 83-ата минута за крайното Ейбар – Севиля 5:1.