Отборът на Леганес, който хвърли бомбата, отстранявайки Реал Мадрид в турнира за Купата на краля в Испания, продължава да мечтае за финал. В първи полуфинален сблъсък Леганес не се даде на Севиля, завършвайки 1:1 у дома.

Така всичко в спора за място във финала ще бъде решено в реванша, като разбира се Севиял остава големият фаворит.

Луис Муриел откри за гостите още в 21-ата минута, но скъпоценният гол за домакините вкара Димитрис Сиовас в началото на второто полувреме.

В последния четвърт част на двубоя домакините хвърлиха всичко в предни позиции, но така и не успяха да реализират скъпоценен гол, който щеше да запази шансовете им за класиране напред по-реалистични.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят отборите на Барселона и Валенсия.