В мач от 33-ия кръг на Примера Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Еспаньол с 1:0. Попадението дойде през втората част, а негов автор стана Антоан Гризман.

През първата част още в 14-ата минута Саул Нигес пробва рефлекса на Диего Лопес, но вратарят на домакините беше на ниво.

Така до почивката нулевия резултат се запази. През втората част интересните моменти бяха към края на двубоя. В 72-ата минута отново Лопес спаси опасно положение, след като Гамейро излезе очи в очи с него, но стражът на каталунския тим се справи.

В следващата минута обаче капитулира след като Гризман беше на точното място и даде успеха на Атлетико Мадрид.

Домакините имаха възможност да стигнат до изравняването малко по-късно, но удар на Лео Баптистао беше спасен от стража на "дюшекчиите".

След успеха Атлетико е на третата позиция с актив от 68 точки, а Еспаньол е девети с 49 точки.