Отборите Осасуна и Хихон направиха 2:2 в мача от 33-ия кръг на Ла Лига. По този начин двата състава си поделиха по точка и продължават да са в опасната зона на изпадащите.

Хихон е 18-и с 23 пункта, а Осасуна е последен, 20-и с 18.

Първата по-интересна ситуация в срещата бе в 18-ата минута, когато Бурги вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Минута след това гостите имаха малшанса да си отбележат автогол. В опита си да изчисти Хорхе Мере засече в собствената си врата за 1:0 в полза на Осасуна.

След почивката, 72-ата минута играчите на Осасуна удвоиха аванса си. Кенан Кодро получи добро подаване отляво, стреля фронтално на вратата от зоната около точката на дузпата и се разписа за 2:0.

Само седем минути след това Хихон намали изоставането си. Роберто Канея се оказа на точното място и намали за 1:2. В 81-ата минута Хихон стигна до изравняването. Карлос Кастро получи добро подаване и оформи крайното 2:2.