Отборът на Малага победи Валенсия с 2:0 в двубой от 33-я кръг на испанската Примера дивисион. С успеха Малага спря серията от четири мача без поражение на Валенсия и заема 14-ата позиция с 36 точки в актива си. Отборът на Валенсия пък е 12-и в подреждането с 40 точки към момента.

За Малага се разписаха Ресио и Сандро Рамирес в 36-ата и 40-ата минута, давайки добра преднина за домакините още през първото полувреме. 26-годишният Ресио откри за 1:0 откри с точен удар с глава, а четири минути по-късно Сандро Рамирес покачи на 2:0, преодолявайки за втори пък стража на Валенсия Диего Алвес.

След почивката Сандро Рамирес пропусна отличен шанс за още едно попадение в 58-ата минута, а в 84-ата камерунският вратар на Малага се намеси навреме след удар на Санти Мина.