Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Селта с 1:0 в двубой от 9-ия кръг на испанското първенство. Кевин Гамейро вкара скъпоценния гол за "дюшекчиите", а този успех прати тима на Диего Симеоне на 3-ото място в класирането с актив от 19 точки.

Домакините започнаха добре двубоя и още в 18-ата минута се наложи Облак да спасява опасно положение.

В 28-ата минута на срещата след изпълнение на корнер топката достигна до Кевин Гамейро, който от няколко метра не остави шансове на съперниковия вратар.

През втората част домакините се втурнаха да изравняват резултата, а в 52-ата минута Аспас пробва мерника си към Облак, но вратарят на гостите се справи. Шест минути по-късно отново Аспас не сполучи.

В крайна сметка Атлетико стигна до успеха с минималното 1:0, а Селта след това поражение заемат 10-ото място с актив от 11 точки.