Отборът на Виляреал победи Лас Палмас с 4:0 в двубой от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион. Виляреал е пети във временното класиране с 16 точки, колкото имат още Атлетико Мадрид, Бетис и Севиля. За Виляреал това е трета поредна победа и общо пети мач без поражение.

Тимъта н Лас Палмас пък записа пета поредна загуба е и 18-и във временното подреждане с едва 6 точки.

И четирите гола паднаха през второто полувреме.

Седрик Бакамбу откри за домакините в 48-ата минута. Карлос Бака удари греда в 64-ата, а минута по-късно – в 65-ата Марио Таспар покачи на 2:0.

Положението на гостите от Лас Палмас стана още по-тежко в 67-ата минута, когато Хоакин Наваро си отбеляза автогол за 3:0 за Виляреал.

Карлос Бака вкара топката в мрежата на съперника в 76-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Крайното 4:0 оформи Никола Сансоне в третата минута на добавеното време.