Отборът на Атлетик Билбао се изкачи на 5-о място в класирането на испанското първенство, след като победи с 2:0 Гранада. Срещата от 15-ия кръг на Ла Лига се проведе на „Сан Мамес”, като това беше трета поредна победа за тима.

Домакините реализираха по едно попадение в полувремената. Раул Гарсия реализира първото попадение в срещата в 41-вата минута, когато последователно получи възможност да бие дузпи. Първото му изпълнение бе спасено от вратаря на Гранада Руи Силва, но последва намеса на ВАР и при второто той бе точен за 1:0.

Второто попадение в двубоя падна в 83-ата минута. След чудесна атака отдясно, Унай Лопес центрира, а Юри Берчиче засече за 2:0.

С успеха Атлетик Билбао е на 5-о място с 26 точки, колкото има и четвъртият Реал Сосиедад, докато Гранада е само с 5 пункта по-малко - на 9-а позиция.