Намиращият се на трето място в класирането отбор на Щутгарт стъпи накриво, записвайки загуба с 0:1  в гостуването на Бохум от 18-ия кръг в Бундеслигата.

Словакът Матус Беро се разписа пет минути след началото на втората част от мача, който завърши с над 40 минути по-късно от предвиденото. Знамена на гостуващата агитка бяха блокирали аварийния изход и старши треньорът на Щутгарт Себастиан Хьонес и някои от футболистите говориха с публиката да премахне атрибутите, но първоначално това нямаше успех. След повече от половин час ситуацията се нормализира и срещата се проведе при нормални условия.

Щутгарт опита да изравни резултата в последните 30 минути, но вратарят Мануел Райман се отличи с няколко добри изяви. Стражът на Бохум спаси и два опасни удара на Дениз Ундав преди почивката.

С 34 точки Щутгарт заемо третото място във временното класиране, докато Бохум има 20 пункта на 12-та позиция след едва четвъртия си успех през кампанията.