Айнтрахт Франкфурт вече работи по привличането на заместник на звездата си Юго Екитике. Френският нападател най-вероятно ще напусне "орлите" през лятото, след като интерес към него има от страна на Челси и Ливърпул. 

Отборът на Дино Топмьолер иска да привлече голмайстора на Майнц 05 Йонатан Буркард за негов заместник, твърди Флориан Плетенберг. В клуба вече водят разговори с 24-годишния футболист, за да постигнат споразумение за личните му условия. 

От Айнтрахт са влезли в контакт и с настоящия клуб на Буркард за потенциален трансфер. От Майнц обаче не са съгласни лесно да се разделят с най-добрия си футболист. 

Йонатан Буркард има договор до лятото на 2027 година. През миналия сезон той вкара 18 гола в 29 мача в Бундеслигата.