В първи двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата тимовете на Хановер и Щутгарт завършиха наравно 1:1.

Гостите от Щутгарт съумяха първи да открият резултата в 24-ата минута на срещата, след като Такума Асано беше на точното място в точното време и се разписа във вратата на домакините.

До почивката домакините бяха по-активни и търсеха попадение, но в крайна сметка на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 0:1.

През втората част домакините нацелиха и гредата чрез Салиф Сане в 63-ата минута, но все пак стигнаха до изравняването в 76-ата минута от дузпа, която беше реализирана от Фулкруг.

Три минути по-късно Аого от Щутгарт пробва отново да изведе тима си напред, но не сполучи, тъй като ударът му мина встрани от вратата.

В крайна сметка двата тима взеха по 1 точка, а в класирането Хановер са на 8-ото място с актив от 19 точки, а Щутгарт е на десетото със 17.