Борусия Дортмунд продължава без победа вече пети мач в Бунделигата. „Жълто-черните“ загубиха с 1:2 от Щутгарт при гостуването им от 12-ия кръг. Попаденията за домакинския успех бяха дело на Чадрак Аколо и Йосип Брекало. Максимилиан Филип бе точен за Дортмунд.

При този развой Дортмунд остана трети във временното класиране с 20 точки, а Щутгарт е 11-и с 16. Последният успех на състава воден от Петър Бош датира от 30-и септември 2017 година срещу Аугсбург.

Въпреки че Дортмунд имаше превъзходство през първата част, домакините поведоха след пет минути игра. Преди това „жълто-черните“ имаха отличен шанс, от който обаче не възползваха максимално. Андре Шурле получи страхотно подаване от Андрий Ярмоленко и след това стреля, но топката мина съвсем близо покрай десния стълб.

В 5-ата минута Чадрак Аколо се възползва от страхотна грешка в отбраната на Борусия. Бранител върна топката към Роман Бюрки, той не успя да изчисти добре и така нападателят на домакините овладя, поведе си и се разписа в на практика празната врата за 1:0.

След инкасираното попадение Дортмунд упражни сериозен натиск, като зареди положения. Анрий Ярмоленко излезе на обещаваща позиция, очи в очи с Рон-Роберт Цийлер, шутира, но стражът демонстрира впечатляващ рефлекс и изби. В 35-ата минута Марио Гьотце достигна до подаване и от границата на наказателното поле стреля опасно. Ударът му бе насочен под напречната греда, но Цийлер отрази.

В продължението на първата част гостите получиха право да изпълнят дузпа. Марио Гьотце проби отдясно и стреля, топката срещна дясната ръка на Бенжамен Павар, а съдията посочи бялата точка, въпреки много протести от страна на домакините. Андре Шурле си заложи топката и насочи изстрела си към долния десен ъгъл. Цийлер обаче отрази. Последва добавка на Максимилиан Филип, при която вече резултатът бе изравнен – 1:1.

След подновяване на играта през вторите 45 минути Щутгарт нанесе втори удар по амбициите на Борусия за трите точки. Това се случи в 51-ата минута. Йосип Брекало се открои с хубав индивидуален рейд по десния фланг, финтира бранител на гостите и се разписа за 2:1.

Последваха силни минути за Щутгарт, при които обаче домакините не съумяха да реализират нови попадения. В 72-ата гол на Ярмоленко не бе зачетен заради засада. В последствие Андре Шурле остана сам срещу Цийлер в 73-ата минута, но вратарят бе добре пласиран при удара на играча Дортмунд.

В заключителните минути Бекало стреля по земя, а Бюрки отрази.