Отборът на Щутгарт записа категоричен успех над Фрайбург в мач от 10-ия кръг на Първа Бундеслига. „Швабите“ се наложиха с 3:0, а решаващ за лесния успех на домакините се оказа червеният картон, който получиха гостите още в началото на мача.

Чаглар Сьойюнджю бе изгонен в 13-ата минута на двубоя с директен червен картон, а това се оказа сериозен проблем за тима на Фрайбург, който и без това не впечатлява с изявите си от началото на сезона.

Даниел Гинчек откри за Щутгарт в 38-ата минута, а в последните секунди на първата част Бенджамин Павард покачи на 2:0.

През второто полувреме инициативата отново бе изцяло за домакините, които не допуснаха изненада. Симон Тероде оформи крайното 3:0 с точен изстрел осем минути преди края.

Във временното класиране Щутгарт е 12-ти с актив от 13 точки, докато Фрайбург е точно над чертата с три по-малко. Гостите имат едва една победа от началото на сезона.

По-рано днес в друг мач от кръга в Германия, Вердер Бремен падна от Аугсбург с 0:3.