Сент Етиен продължава да лети и в откриващия мач от осмия кръг на Лига 1 надви екс-шампиона Монако с 2:0.

Така с 15 точки Сент Етиен вече вижда гърба само на лидера ПСЖ, а зад Монако с 6 точки са само два тима на дъното на класирането и...бездната.

Мачът бе изпъстрен със страшно много голови положения, от които бяха реализирани само две от „зелените”.

В  12-ата минута възникна първата  опасност пред вратата на Монако.  След неразбирателство между Раджи и Беналио топката бе открадната от Хазри, но швейцарският вратар на монегаските отрази удара му.

18 – В 18-ата минута Сидибе успя да предоврати гола във вратата на Монако, отклонявайки топката точно пред Диони.

В 27-ата минута Реми Кабела тресна гредата на вратата на монегаските, оставяйки Беналио без реакция при удара му.

В 29-ата минута Монако създаде първата опасност пред вратата на Сент Етиен, когато опасна контра завърши с аут.

В 36-ата минута и вратарят на Сент Етиен Стефан Рюфие трябваше да се намеси, за да спаси вратата си  при атаката на Фалкао.

В 41-ата минута по-добрият отбор на терена през първата част стигна до гол. Реализира го с хубав удар за Сент Етиен Уахби Хазри за 1:0.

Монако започна много мощно второто полувреме, но Фалкао пропусна немислимо да изравни в 49-ата минута.

В 52-ата минута се наложи Рюфие да се намесва двукратно, за да запази непревзета вратата на Сент Етиен.

В 54-ата минута Салубир бе близо до втория гол за „зелените”, не успя но в същата минута домакините стигнаха до нов успех и отново точен бе тунизиецът Хазри.

Монако продължи да търси да навакса изоставането си, като в 57-аат минута Фалкао уцели външната страна на гредата.

В игра се появи Головин и Монако продължи да търси отчаяно гола. Но след като пропусна в 80-ата минута, Сент Етиен още в следващата минута пропусна на два пъти от чисти позиции.

Пропуснаха Диони в 81-ата и Кабела в 84-ата минута.

Накрая Беналио стигна до поредната си отлична намеса, за да предотврати третия гол, но добрата му игра не бе достатъчна.

В този вълнуващ мач победата трябваше да бъде за по-добрият на терена, така и стана - 2:0.