Метц е последният тим, който си осигури място в Лига 1 на Франция. Това стана факт тази вечер, след като "гранатите" спечелиха драматично с 3:1 плейофа за влизане/оставане в елита срещу Реймс и така подпечатаха визата на съперника си за Лига 2.

Реймс пръв взи придина в резултата чрез Анже Тиа в 57-ата минута, но Метц се върна в мача в 78-ата минута с гол на Матийо Удол. Наложи се да се играят продължения, за да бъде излъчен победител. Там "гранатите" наложиха волята си и с голове на Алфа Туре в 110-ата и Готие Хайн в 114-тата минута стигнаха до мечтания успех.

Така Метц се завръща в елита на Франция след само един сезон в по-долната дивизия. Реймс пък не успя да запази елитния си статут и изпада.