Възходът във Франция за Пари Сен Жермен продължава със страшна сила, въпреки провала, който сполетя тима в Шампионската лига. Хегемонът спечели с 4:0 срещу Дижон като гост в отложен мач от 18-ия кръг в Лига 1. По този начин ПСЖ дръпна със 17 точки пред втория Лил, а също така продължава да е с още един мач по-малко.

Бранителят Маркиньос даде аванс на своите в седмата минута, а Килиан Мбапе удвои актива на ПСЖ на „Стад Гастон Жерар” в 40-тата. Втората част видя нови два гола за парижани, като първо Анхел Ди Мария направи класиката в 50-тата минута, а Максим Чупо-Мотинг разпечата за четвърти път вратата на Рунар Рунарсон в първата минута на добавеното време.

В предстоящия кръг ПСЖ ще приеме Олимпик Марсилия в големия мач на кръга, а борещият се за оцеляване Дижон гостува на Гинган.