Лион инкасира първата си загуба в първенството на Франция за календарната 2018 година. „Хлапетата“ паднаха на терена на Бордо с 1:3 в мач от 23-ия кръг на френската Лига 1 и то именно, след като надвиха преди това не кой да е, а тоталният доминант ПСЖ с 2:1.

Лион допреди този кръг бе най-добрият гост в Лига 1, като имаше само една загуба – именно от парижани. Жирондинците, тренирани вече от уругваеца Густаво Пойет, пък съвсем не са от успешните отбори като домакини, като в предишните си два мача на стадион „Матмут Атлантик“ бяха допуснали загуби. Но сега спечелиха и то срещу втория в подреждането преди кръга.

С гол на Никола дьо Превил в 22-ата минута Бордо откри резултата срещу гостуващия Лион - 1:0 за жирондинците.

Смешна дузпа, изкарана с абсолютна симулация от Малком, даде незаслужена преднина от 2:0 за Бордо срещу Лион след това.

Самият Малком изпълни точно дузпата в 27-ата минута.

Лион намали чрез Марсело в 44-ата и направи преднината на Бордо по-малка - 2:1.

След корнер той скочи най-високо, а Дьо Превил не успя да изчисти от голлинията.

В самия край на първото полувреме реферът този път отсъди 100-процентова дузпа в полза на Бордо. Вратарят на Лион Антони Лопес излезе неумело встрани и повали нахлуващия Максим Пундже.

За разлика от първата дузпа, този път никакви колебания за наказателния удар – Гаетан Лаборд я реализира за 3:1.

През второто полувреме гостите от Лион на няколко пъти получиха правото да изпълнят преки свободни удари от много удобни позиции, но гол така и не падаше.

В 76-ата минута Отавио от Бордо бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Фекир, като и първият беше за същото.

Резултатът до края не бе променен и Бордо победи Лион с 3:1.

Лион все още остава втори с 48 точки, като това зависи и от мача Марсилия - Монако по-късно тази вечер.