Олимпик Марсилия записа трета поредна победа във френската Лига 1 след успех над Лил с 2:0 в мач от 18-я кръг.

Марсилия заема шестото място с 27 точки в актива си, на 1 точка от петия Лион.

Съставът на Лил пък спря серия от три поредни победи и държи 13-ата позиция във временното класиране с 20 точки, но още лекува раните от отпадането в турнира за Купата на Лигата във Франция от втородивизионния Сошо.

Двата гола паднаха през второто полувреме, като първо в 56-ата Бафетмиби Гомис се разписа за 1:0, оползотворявайки подаване от Макси Лопес.

Само 5 минути по-късно, в 61-ата Флориан Товен реализира страхотен гол за 2:0 в полза на домакините от Марсилия.

Гостите пък могат да съжаляват за пропуснатите шансове през първото полувреме, когато Рони Лопес бе изключително активен и на няколко пъти застраши вратата на Олимпик Марсилия.