Една от бомбите в турнира за Купата на Лигата на Франция е факт. Грандът Олимпик Марсилия отпадна още на осминафиналите на надпреварата след поражение с дузпи от втородивизионния Сошо.

В редовното време двубоят завърши наравно 1:1, като всичко се реши директно след изпълнение на дузпи. Там марсилци изпуснаха на два пъти, докато съперникът им само веднъж и се простиха с надпреварата.

Иначе гостите от юга поведоха в 22-та минута с попадение на Буна Сар и всичко изглеждаше, че ще върви по мед и масло за тях. Но още до почивката Сошо изравни чрез гола на Муса Сао.

При този резултат дойде и краят на редовното време, а според регламента нямаше продължения, а директно дузпи. Първата от тях беше изпусната от домакините, но те реализираха следващите четири.

Последните две за Марсилия бяха изпуснати от бразилеца Дориа и Аарън Исека Лея и така Олимпик трябваше да се прости с надпреварата рано-рано.