Грузия и Дания завършиха 0:0 в мач от квалифацикационна група D и така Ирландия остана едноличен лидер в класирането.

Двубоят се игра в Тбилиси, а гостите бяха водени от помощник-треньора Йон Дал Томасон. Лекарите не позволиха на селекционера Оге Харейде да пътува с отбора заради операция на коляното.

След скучно първо полувреме датчаните натиснаха след почивката. Първо вратарят Лория показа страхотен рефлекс и спаси удар отблизо на Каспер Долберг, а малко след това звездата на гостите Кристиан Ериксен шутира опасно, но покрай вратата.

Постепенно домакините изравниха играта и отговориха с опасен удар на Казашвили в 76-ата минута, но топката профуча встрани от вратата.
Датчаните пропуснаха "златен" шанс 8 минути преди края, когато напречната греда спаси грузинците след шут на Кристиян Гиткяeр.

В другия мач от групата тази вечер Швейцария разгроми Гибралтар с 4:0.