С шеста победа от шест мача Испания продължава уверено по пътя си към Евро 2020 и съвсем скоро ще се класира и на теория. Тази вечер иберийците с лекота надвиха аутсайдера Фарьорски острови  с 4:0 на стадиона в Хихон.

До 90-ата минута резултатът беше само 2:0 след попадения на Родриго Морено (13',50'), но след това влезлият като смяна Пако Алкасер успя набързо да добави още два гола.

Двубоят започна според очакванията и гостите удържаха без гол до  13-ата минута, когато Родриго откри резултата.

Вторият гол падна в 50-ата минута и пак Родриго беше в прегръдките на съотборниците си. Този път той шутира силно с левия крак и кълбото се отклони в тялото на футболист на гостите и влетя в мрежата за 2:0.
В заключителните минути ва мача Пак Алкасер отбеляза две попадения за крайното 4:0.