Едно от новите бразилски попълнения на Левски Жан Карлос бе титуляр в двубоя на Фигерензе, спечелен с 1:0 срещу Сантос, след автогол на Клебер. Смятаният за сигурен нов играч на Левски централен нападател бе заменен от Тиаго Жентил през второто полувреме.

Карлос участва в най-опасната атака през първата част за домакините от Фигерензе. Договореният от Левски футболист подаде в 12-та минута на Андре Сантос, който уцели гредата.

С победата над любимия отбор на Пеле Фигерензе излезе на осмо място във временното класиране. Поражението свлече Сантос до четвърто място. Лидер в Бразилия е Сао Пауло, а Палмейрас е втори.

До края на шампионата в Бразилия остават още шест кръга. Очаква се след изиграването на тези мачове Жан Карлос да пристигне в София и да се присъедини към отбора на Левски.