Амкар с българския си капитан Петър Занев си гарантира оцеляването в руския елит. Тимът от Перм се справи със съпротивата на втородивизионния Тамбов и през следващата кампания ще продължи да се подвизава в най-високото ниво на местния футбол.

Амкар надделя и във втория мач над този съперник, този път с 1:0. Така с общ резултат 3:0 представителят на елитната дивизия запази мястото си, а на Тамбов остава да се пребори за квота в горното ниво следващия сезон.

Петър Занев отново изведе тима си с капитанската лента и остана на терена през всичките 90 минути. Той беше непоколебим в защита и това беше от голямо влияние за крайния резултат и крайния успех.

Единственото попадение за Амкар реализира Михаил Костюков още преди почивката. Той беше точен в 38-та минута, а с това попадение беше сложена окончателно и точка на спора в целия плейаут.