Бразилия победи националния отбор на Танзания с 5:1 в последната си контрола преди началото на Световното първенство.

Въпреки слабия противник, Дунга заложи на всичките си титуляри с изключение на вратаря Жулио Сезар, който има контузия в гърба и дори не отпътува от тренировъчния лагер на тима в Йоханесбург.

Робиньо откри резултата с удар от наказателното поле в 10-та минута. Отново той удвои преднината на своя отбор в 33-та минута след точен удар с глава.

Отлично се представи и влезлият като резерва Рамирес, който в 52-та минута вкара първия си гол за Бразилия, а в добавеното време на мача добави още един за крайното 5:1.

Преди това в 76-та минута Кака реализира четвъртия гол, а 3 минути преди края на срещата Азиз от Танзания отбеляза след корнер почетния гол за своя отбор, който със сигурност ще помни цял живот.