На финала на турнира по футбол за купата на Турция отборът на Трабзонспор победи Фенербахче с 3:1. Финалният мач се игра на неутрален терен пред 30 000 зрители в град Санлъюрфа.

Отборът на Фенербахче, начело с германския старши треньор Кристоф Даум, поведе в 55-та минута с гол на бразилеца Алекс. Малко по-късно - в 66-та минута, Юмут Булут, голмайстор на Трабзонспор за сезона, изравни с глава след центриране на Селчук.

В последните десет минути на финалния мач Трабзонспор стигна до победата с голове на Енгин Байтар в 81-та минута и на аржентинското крило Густаво Колман в 4-та минута от добавеното време

Това е осма купа на Турция в историята на Трабзонспор, като за последен път отборът бе печелил този трофей през 2004 година. Играчите на Фенербахче не са печелили купата от 27 години насам.