Един от съперниците на българският младежки национален отбор в следващите евроквалификации – Португалия – загуби с 0:2 като гост от Сърбия в контролна среща, играна в Нови Сад.

Това бе второ поражение за момчетата на Жозе Кусейро в последните девет мача на отбора, който се готви за финалите на Евро 2007 през юни в Холандия.

Съставът на Португалия излезе на терена в постройка 4-4-2, като в халфовата линия използван популярният „ромб”. През второто полувреме Кусейро промени малко схемата и я направи 4-3-3, като в този си формат младите футболисти се справиха по успешно.

Сръбските младежи вкараха по един гол в двете полувремена на срещата. Зоран Тошич откри в 18-та минута, а в 68-та Деян Милованович реализира и второто попадение за „плавите”.

Съставът на Португалия: Пауло Рибейро, Жоао Перейра (Мано), Роландо, Аморейриня, Мигел Велосо, Мануел Фернандеш, Сержо Органиста (Семедо), Рубен Аморим (Тиаго Гомеш), Пауло Мачадо (Варела), Яник (Марейра) и Ваш Те.

Неизползвани резерви: Рикардо Баптища, Андре Маркез, Жоао Коймбра и Иванилдо.