Мартин Минчев не игра във втори пореден мач на Спарта Прага. Българският нападател беше в групата за гостуването на Карвина от 17-ия кръг на чешката Фортуна лига, но така и не се появи на терена. Неговият тим спечели с 2:1 и излезе на второ място в класирането, но с мач повече от третия Виктория Пилзен.

Чак в 60-ата минута резервата Матей Пулкраб откри резултата след асистенция на младата надежда Адам Хложек. Второто попадение за гранда от столицата отбеляза Лукаш Хараслин в 76-ата минута, а малко след това Власий Синявский намали.

Начело в Чехия е Славия Прага с 44 точки, пред Спарта с 39 и Виктория с 38. Челната шестица се допълва от Словачко, Баник Острава и Храдец Кралове. Карвина пък регистрира пета поредна загуба и е на последното 16-о място с едва 5 точки.