Отборът на Рейнджъс надви Спарта Прага с 2:0 в мач от груповата фаза на Лига Европа. Младежкият национал Мартин Минчев започна двубоя като титуляр и остана на терена до 58-ата минута, когато бе заменен от Боржел Дочкал.

Домакините стартираха ударно и още в 7-ата минута можеха да открият резултата, но топката срещна напречната греда.

Все пак Рейнджърс поведе в 15-ата минута, когато Алфредо Морелос отбеляза. Десетина минути по-късно именно Минчев стреля, но Алан МакГрегър се намеси и изби топката в ъглов удар.

В началото на втората част отново Морелос удвои аванса на своя тим, а секунди по-късно Райън Кент стреля слабо и не успя да покачи.

В последните двайсетина минути Спарта се разигра, но така и не успя да материализира натиска си.

Така Рейнджърс взе трите точки и събра 7, с които остава на второто място. Спарта Прага пък остана с 4 пункта и излюзорни шансове за продължаване напред в турнира.