Шахтьор Донецк стана шампион на Украйна за трети път в последните четири години. В последния 30-и кръг на украинското първенство Шахтьор победи градския си съперник Металург Донецк с 4:1 и със 74 точки триумфира с титлата.

Така Шахтьор завърши сезона с дубъл, след като преди 10 дни спечели и купата на страната. Шахтьор си осигури победата над Металург още през първото полувреме, когато поведе с три гола на бразилското трио Жадсон, Илсиньо и Фернандиньо.

Олександър Косирин върна един гол за Металург, а украинският национал Константин Кравченко вкара четвъртия гол за Шахтьор. Другият претендент за титлата Динамо Киев завърши 2:2 като гост на Металист и остана на три точки след Шахтьор в крайното класиране.