Шампионът на Русия Рубин Казан не успя да победи Спартак Налчик като гост, в среща от втория кръг на местното първенство. Двубоят приключи при резултат 0:0.

Двата отбора се опитаха да наложат по-високо темпо, но за сметка на това губеха много често владеенето на топката, а до попадение така и не стигнаха.

Въпреки равенството, Рубин заема третото място във временното класиране с 4 точки в актива си.

По-рано днес, в друг мач от втория кръг, носителят на Купата на УЕФА Зенит се наложи с 2:1 над Сатурн. Двете попадения за тима на Дик Адвокаат вкараха Ивица Крижанац (9´) и Фатих Теке (67´). Голът за Сатурн реализира Марко Топич в 35-та минута на двубоя.

По този начин Зенит заема четвърто място в таблицата на Русия, а Сатурн последното 16-о след две загуби от началото на първенството.