Отборът на Рейнджърс се класира за финала в турнира за Купата на лигата на Шотландия, след като надигра Хартс с класическото 3:0.

Хартс се раздели с мениджъра си Крис Ливайн в четвъртък и така и не успяха да се противопоставят на Стивън Джерард и компания, като воденият от временния наставник Остин Макафий удържа до добавеното време на първата част.

Тогава Филип Хеландер откри резултата след центриране на Алфредо Морелос. Нападателят се разписа на два пъти през втората част в рамките на 15 минути, за да убие интригата в срещата и да достигне до 20 гола през кампанията. Колумбиецът можеше и да запише хеттрик, но бе в положение на засада, когато изпълнение с пета навести за четвърти път вратата на Хартс.

Така гигантите от Глазгоу ще играят за първи път във финала за Купата на лигата след 8 декември 2011, а тимът ще се опита да спечели първи голям трофей след изпадането в несъстоятелност през 2012.