Отборът на Глазгоу Рейджърс пропусна златна възможност да се изравни на върха в шотландското първенство заедно със Селтик. В мач от 18-тия кръг на първенството Рейнджърс направи 1:1 като гост на тима на Абърдийн, който успя да прескочи груповата фаза на турнира на УЕФА и ще се изправи срещу Байерн Мюнхен в следващия кръг на надпреварата.

На стадиона в Абърдийн гостите от Глазгоу поведоха с 1:0 чрез Чарли Адам в 30-тата миута. Само 7 минути по-късно обаче звездата на тима Лий МакКълък остави съотборниците си с човек по-малко, след като бе изгонен с червен картон.

Останали с човек повече на терена, домакините упражниха натиск и заслужено стигнаха до равенството секунди преди края на първата част чрез гол на Лий Милър.

През втората част не паднаха нови попадения и по този начин двата отбора си поделиха по една точка.

Във временното класиране Селтик води с 37 точки, а Рейджърс е на втора позиция с 35, но има и два мача по-малко, което означава, че след тяхното изиграване, „сините” най-вероятно ще изместят вечните си ъсперници от челната позиция.