Началото на 19-ия кръг в руския шампионат предложи "българско" дерби. Един срещу друг се изправиха българските национали Ивелин Попов със Спартак Москва и Михаил Александров с Арсенал Тула.

Срещата се игра на терена в Тула, като с победата с 1:0 си тръгнаха шампионите от столицата. Единственото попадение в тази среща реализира Денис Глушаков в продължението на срещата.

Двамата родни футболисти играха твърде малко. Те започнаха битката като резерви и се появиха едва в последните минути. Първи влезе Попето четвърт час преди края на мястото на Лоренсо Мелгарехо.

Малко по-късно се появи и Александров. Той зае мястото на Еванс Кангва в 78-та минута, но и той не се отличи с нещо запомнящо се в този сблъсък. И така в крайна сметка победата беше за Попето и компания.

След този успех Спартак излезе на третото място с 34 точки, на една зад ЦСКА Москва. Лидер е Зенит с 39, но той тепърва трябва да изиграе мача си от 19-ия кръг. Арсенал Тула е 9-и с 24 точки.