Своеобразно българско дерби се изигра в четвъртфиналите за Купата на Русия. То противопостави Ивелин Попов и неговия Спартак Москва на Николай Димитров и Урал Екатеринбург в руската столица. Но срещата не излъчи победител и приключи 1:1.

Хичо беше титуляр за гостите и изигра пълни 90 минути. Попето почна мача на пейката, но се появи на терена в средата на втората част като първа смяна за тима си. Но и двамата не можаха да се разпишат или да се отличат с асистенция.

Софиян Хани даде преднина на "спартаковци" в 48-та минута с хубаво изпълнение, но точно в средата на втората част Владимир Илиин изравни за Урал след асистенция на Михаил Меркулов. Този гол падна в 67-та минута, а само две по-рано на терена за московчани се беше появил и Ивелин Попов.

Така тази развръзка запази с пълна сила интригата за реванша в тази четвъртфинална битка за Купата на Русия. Ответният сблъсък е в Екатеринбург на 24 февруари догодина, а дори нулевото равенство класира Хичо и компания напред.