Неймар вкара първия си гол за Бразилия на олимпийския турнир по футбол, а домакините победиха с 2:0 Колумбия и се класираха на полуфинал. Хондурас пък надви Република Корея с 1:0 и ще срещне бразилците в сряда, а в другия полуфинален мач ще играят отборите на Германия и Нигерия, които отстраниха съответно Португалия и Дания.

Неймар се разписа от пряк свободен удар в 12-та минута, след като топката премина през стената и влезе в долния десен ъгъл на вратата на колумбийците. Луан добави второто попадение в 83-та минута на срещата с шут извън наказателното поле след пас на Неймар, с което бразилците запазиха надежди за спечелването на първи златен медал на олимпийски игри.

"Колумбийците играха добре, но ние преодоляхме напрежението и се справихме с тях. Вкарахме и ранен гол, което ни помогна много", заяви авторът на второто попадение за бразилците.

Алберт Елис вкара единствения гол в полза на отбора на Хондурас, който беше втори в групата с победител Португалия.