След две постни нулеви равенства, олимпийският национален отбор на Бразилия най-сетне загатна класата си. В решителен мач от груповата фаза "кариоките" се отпушиха и победиха Дания с 4:0 като по този начин си осигуриха и място на четвъртфиналите на Игрите.

Габриел Барбоса откри резултата в Салвадор в 26-ата минута, а Габриел Жезус удвои аванса в края на първата част.

Луан се възползва от асистенция на Неймар за трети гол в 50-ата минута, с която сложи край на интригата. Барбоса с второто си попадение пък оформи крайното 4:0.

В другия мач от групата Ирак и Южна Африка завършиха при самоубийствено реми 1:1 и така заедно напускат турнира.

Бразилия спечели групата с 5 точки, а Дания с 4 също продължава напред.

Крайно класиране в група А:
1. Бразилия 5 точки
2. Дания 4
3. Ирак 3
4. Южна Африка 2

В Група В Колумбия успя да си осигури второто място след успех с 2:0 над лидера Нигерия. Япония победи Швеция с 1:0, но въпреки това също напуска турнира.

Крайно класиране в група В:

1. Нигерия 6 точки
2. Колумбия 5
3. Япония 4
4. Швеция 1

На четвъртфиналите Бразилия среща Колумбия в южноамериканско дерби, а Нигерия ще се противопостави на Дания.

Другите два четвъртфинала са Хондурас - Южна Корея и Португалия - Германия.