Нигерия и Германия ще играят в първия полуфинал от футболния турнир при мъжете в Рио.

Нигерийците надиграха Дания с 2:0 на четвъртфиналите. Джон Оби Микел от Челси изведе нигерийците в 16-а минута след асистенция на Имо Езекиел. В 58-а минута Амину Умар вкара втори гол след центриране от корнер.

Преди това Германия се класира за полуфиналите след категорична победа на четвъртфиналите над Португалия с 4:0. Серж Гнабри откри в 45-а минута, а през втората част Матиас Гинтер направи 2:0 в 57-а минута.

Гинтер беше най-младият играч в състава на Герамния, който спечели световната титла в Бразилия преди две години, а сега има уникалната възможност да стане и олимпийски шампион с Бундестима на бразилска земя.

Дави Зелке в 75-а и резервата Макс Филип в 87-а минути дооформиха убедителната победа. Така Германия е близо до своя първи медал от олимпийски игри от 28 години. За последно ФРГ спечели бронз на Игрите в Сеул през 1988 година.