Ал Хилал разби Ал Насър с 3:0 у дома в дербито на два от най-богатите клубове в света. Срещата беше от 15-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Голямата звезда на гостите Кристиано Роналдо беше засенчен от сръбските асове на Ал Хилал Александър Митрович и Сергей Милинкович-Савич. Първият реализира два гола, а вторият - един.

С успеха Ал Хилал събра 41 точки и увеличи аванса си пред Ал Насър на седем точки.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

През първото полувреме голове голове не паднаха. В 64-ата минута Сергей Милинкович-Савич откри резултата. Малко след това попадение на Роналдо беше отменено заради засада.

В 89-ата минута Александър Митрович удвои аванса на своите, а в продължението на мача оформи крайния резултата. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Али Ал Булайхи беше изгонен.