Отборът на САЩ записа първи успех на турнира Копа Америка, побеждавайки с убедителното 4:0 състава на Коста Рика във втория си мач от група А. Американците вече са втори във временното класиране в групата, като начело е тимът на Колумбия, който е с две победи. Колумбийците биха Парагвай с 2:1 и натрупаха 6 точки в актива си.

Трети във временното класиране е Парагвай, а четвърти – Коста Рика, като и двата отбора са с по една загуба и равен до момента.

Футболистите на САЩ дръпнаха с 3:0 още до почивката, като силен мач изигра Клинт Демпси, който вкара първото попадение и асистира за следващите две на домакините на Копа Америка. Демпси даде преднина на американците на стадиона Чикаго още в 9-ата минута от дузпа.

С два гола в 37-ата и 42-ата минута националният тим на САЩ даде да се разбере, че няма да се примири с нищо освен успех в двубоя. За 2:0, показвайки чудесна техника се разписа Джърмейн Джоунс, а пет минути по-късно точен бе Боби Ууд.

Крайно 4:0 оформи Греъм Зуси в 87-ата минута на мача, възползвайки се от грешка на костариканците.