Отборът на Аржентина започна ударно участието си на Копа Америка. „Гаучосите“ се наложиха с 2:1 над Чили, който е носител на трофея. Въпреки че беше без Лионел Меси в състава си, тимът успя да си осигури три точки.

Анхел ди Мария може да бъде определен като играч на мача, след като реализира едно попадение и асистира за второто, реализирано от Евер Банега.

Всички голове в двубоя паднаха след почивката.

Натискът, наложен от „гаучосите“ даде резултат в 51-ата минута. Анхел ди Мария получи прекрасен пас в наказателното поле и стреля точно за 1:0.

Само 8 минути по-късно добрата играч на Аржентина отново беше ознаменувана с попадение, като този път Евер Банега се справи със съперника за 2:0.

Едва в продължението на мача Чили върна един гол, след точно изпълнение на пряк свободен уадр от Педро Фуенсалида.

Междувременно отборът на Панама победи Боливия с 2:1 в първия си исторически мач на турнира. Балас Перес се превърна в истински герой за своите, след като донесе жадувания успех с двете си попадения. Единственото попадение за Боливия реализира Хиан Карлос Арсе в началото на втората част за 1:1, но в края на срещата Перес направи разликата.