Селекционерът на Колумбия Хосе Пекерман по всичко изглежда, че няма да може да разчита на голямата си звезда Хамес Родригес във втория мач от груповата фаза на Копа Америка Сентенарио срещу Парагвай.

Хамес получи контузия в лявото рамо при успеха с 2:0 в мача на откриването на турнира срещу САЩ. Той дори отбеляза второто попадение от дузпа в 42-та минута. През второто полувреме обаче халфът получи травма в рамото при едно падане на терена и бе принудително заменен.

През последните два дни Родригес тренира индивидуално от основната група.

„Ще видим как ще премине възстановяването на Хамес и ще преценим дали той ще вземе участие във втория мач от груповата фаза. При всички положения няма да искаме да предприемаме никакви рискове“, коментира помощник треньорът Нестор Лоренсо.

Кристиан Сапата и Сантиаго Ариас също тренираха на облекчен режим в последното занимание на Колумбия.