Единственият българин, който е селекционер на чужда държава в момента - Станимир Стоилов, продължава със страхотната работа в Казахстан. Бившият наставник на Левски изведе тима си до победата в контролата с Азербайджан с класическото 3:0.

Така постижението на Мъри е две победи от първите му три мача начело на казахите. Успехите са срещу азерите и Унгария, докато единственото поражение е от България в контролата през март.

Всичко в тази проверка беше решено още в началото. Казахстан наниза два бързи гола в рамките на 60 секунди. Първо Роман Муртазаев откри в 13-та минута, а още в следващата атака Серикзан Мужиков удвои и интригата на практика умря.

Последваха равностойни минути, в които все пак положенията бяха за казахите, но нов гол не падна до самия край. Все пак в 90-та Бактийор Зайнутдинов оформи класиката и окончателно сложи точка на спора.