Отборът на Колумбия надви Испания с 1:0 в приятелски мач. Единственото попадение в мача бе дело на Даниел Муньос в 61-ата минута.

Така колумбийският състав записва 20-и мач без загуба, като в същото време слагат край на серията на испанците от шест поредни успеха.

Испанците комбинираха отлично в атака в 6-ата минута на мача - Мерино намери Оярсабал, който проби отляво. След това той опита остро подаване към бялата точка, но бе блокиран.

Три минути след това именно Микел Морино засече центриране и стреля с глава, но не успя да насочи удара си добре и топката прелетя над напречната греда.

В 19-ата минута Алехандро Грималдо прати отлично центриране в наказателното на Колумбия. Там Дани Вивиан стреля с глава отблизо, но неточно - топката мина малко над вратата.

Само две минути по-късно Давид Рая трябваше да прави първото си спасяване след шут на Касиера по земя. Символичният гост в срещата опита заучено изпълнение на пряк свободен удар, което все пак доведе и до пъравта възможност пред тима на Нестор Лоренсо.

В края на първото полувреме Йон Ариас проби и стреля от границата на наказателното поле. Изпълнението му обаче не затрудни Давид Рая. Така първата част завърши без попадения.

В 49-ата минута Аймерик Лапорт отклони с глава, след което Жерард Морено нанесе мощен шут от въздуха с левия си крак. Все пак стражът на Колумбия Камило Варгас показа добър рефлекс, за да спаси.

Осем минути по-късно Хамес Родригес опита изстрел от сериозна дистанция. Давид Рая успя да избие снарядът над напречната греда.

В 61-ата минута Луис Диас бе изведен отляво. Той демонстрира техниката си и се справи с Вивиан, след което центрира в наказателното поле на Испания. Там с акробатично изпълнение топката засече Даниел Муньос, който не остави шансове на Давид Рая и така даде преднина на Колумбия.

Педро Поро стреля от въздуха в 69-ата минута. След отбита топка играчът на Тотнъм стигна до шанс да обстрелва вратата на колумбийския тим, но той не успя да нанесе точен удар.

Десет минути след това Алехандро Грималдо изпълни добре пряк свободен удар, а топката мина опасно близо до горния десен ъгъл на противниковата врата.

В продълженията на срещата Грималдо намери Микел Мерино в наказателното на Колубмия. Неговият удар с левия крак обаче бе разочароващ и мина встрани от целта.

FT | Испания - Колумбия 0:1

0:1 Даниел Муньос 61'

Съставите на двата отбора:

Испания: 1. Давид Рая, 2. Алехандро Грималдо, 14. Аймерик Лапорт, 25. Дани Вивиан, 24. Педро Поро, 4. Мартин Зубименди, 6. Микел Мерино, 21. Микел Оярсабал, 16. Пабло Сарабия, 12. Хоселу, 9. Жерард Морено

Селекционер: Луис де ла Фуенте

Колумбия: 12. Камило Варгас, 3. Йон Лукуми, 17. Йохан Мохика, 21. Даниел Муньос, 5. Кевин Кастаньо, 8. Хорхе Караскал, 26. Густаво Пуерта, 10. Хамес Родригес, 11. Йон Ариас, 7. Луис Диас, 18. Матео Касиера

Селекционер: Нестор Лоренсо