Дебютантът Португалия записа исторически първа победа на Световно първенство за жени. Отборът спечели с 2:0 срещу Виетнам в двубой от група E, който се игра в  Нова Зеландия.

Португалките поведоха още в 7-ата минута, когато  центриране на Лусия Алвеш бе зесечено технично от Телма Енкарнасао за 1:0. В 21-ата минута Франсиска Назарет бе изведена фронтално срещу вратата и с шут по земя удвои резултата. През втората част иберийките продължиха да атакуват и отправиха цели 19 удара, но почти всички от тях бяха неточни. Енкарнасао пропиля три големи възможности за нов гол, а Жоана Маршао на два пъти уцели напречната греда.

Трите точки запазиха шансовете на Португалия за елиминационната фаза на турнира, макар че в последния си мач в групата излизат срещу фаворита САЩ. Другата среща от групата е между Нидерландия и Виетнам.