Отборът на Испания записа категорична победа с 3:1 над Косово в последния кръг на световните квалификации за месец март. Точни за Ла фурия в Севиля бяха Дани Олмо, Феран Торес и Жерар Морено. Почетния гол за гостите от Косово вкара Бесар Халими.

Gilliver/GettyImages
18 снимки

Резултатът в мача бе открит в 34-ата минута от Дани Олмо. Той се разписа с красив удар от границата на наказателното поле. Само две минути по-късно испанците направиха преднината си още по-комфортна. Феран Торес изелзе сам срещу вратаря на гостите и без особени затруднения удвои.

През второто полувреме испанците определено пестяха сили, а в 70-ата минута Косово върна едно от попаденията чрез Халими.

Все пак домакините реализираха нов гол, който дойде след статично положение. След центриране от корнер Морено бе точен с глава, с което оформи и крайния резултат в 75-ата минута.

В другия мач от група B Гърция и Грузия не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1.

В класирането води тима на Испания със седем точки, следван от Швеция с една по-малко. Следват тимовете на Гърция, Грузия и Косово.