Аякс победи като гост един от слабаците в Ередивизи Цволе с 3:1 и запази дистанцията от пет точки зад лидера Фейенорд и след 18-ия кръг.

По-рано през деня Фейенорд също спечели като гост – 2:0 срещу Рода, и води с 45 точки пред втория Аякс.

Първото полувреме в Цволе ще се запомни главно с дебюта за първия тим на Аякс за 17-годишния Джъстин Клуиверт – син на големия холандски нападател Патрик Клуиверт. Джъстин се появи на терена като смяна в 39-ата минута.

Головете паднаха след почивката.

Ласе Шьоне даде старт на серията с попадението си в 54-ата минута. Минута по-късно резултатът стана 2:0 за Аякс след гола на Хаким Зиех.

Брок-Мадсен върна един гол за Цволе в 72-ата минута, но Хаким Зиех затвори мача с втория си гол в 80-ата минута за крайното Цволе – Аякс 1:3.

В друг мач от 18-ия кръг Витес победи гостуващия Твенте с 3:1.