Страховитият сняг на парцали и съпротивата на Екселсиор не успяха да спрат шампиона ПСВ Айндховен да започне 2017 година с победа с 2:0 в Холандия.

В мача от 18-ия кръг от Ередивизи „филипсите“ определено имаха надмощие срещу гостите си от Ротердам и вкараха по един гол във всяко полуевреме.

Марко ван Хинкел, който се завърна като преотстъпен от Челси, се разписа в 34-ата минута за 1:0. Дейви Прьопер покачи на 2:0 в 59-ата.

През второто полувреме от небето започне да се сипе изключително силен сняг, което принуди съдията да поиска оранжева топка, с която срещата да се доиграе.

В друг мач от кръга с два гола на иранеца Гучанеяд Хееренвеен надви гостуващия Ден Хааг с 2:0. В мача домакините пропуснаха и дузпа, а новото им попълнение – детето-чудо Мартин Йодегаард, се появи в игра минута преди края.

Грьонинген пък разби като гост Хераклес с 4:1 с два гола на Маи и по един Пайне и Сорлот. Ван Миегем вкара почетно в последната минута за Хелаклес.

Фейенорд води в класирането с 42 точки и мач по-малко, пред Аякс с 37 /мяч по-малко/ и ПСВ Айндховен също 37.